Keď Jozef Kromka zakladal v roku 1997 spoločnosť KREŽ ešte netušil kam ho toto dobrodružstvo dovedie. Kufor plný snov a prianí, ale aj zodpovednosť za rodinu a zamestnancov. Vždy sníval o vlastnej výrobe, rozhodol sa, že to skúsi s oblečením, s ktorým má dlhoročné skúsenosti.

Mimochodom názov KREŽ je akronymom rodných priezvisk manželov Kromkovcov.

Ako roky plynuli, spoločnosť bola postavená pred vážne rozhodnutie. Diverzifikovať príjmy kvôli rastúcej konkurencii z Ázie. To bol začiatok konca odevnej výroby spoločnosti. Ako vhodná príležitosť sa ukázala oblasť stavebníctva, hlavne výstavba priemyselných hál na Slovensku aj v zahraničí. V oblasti stavebníctva pôsobila spoločnosť KREŽ až do roku 2013. Počas tohto obdobia sen o vlastnej priemyselnej výrobe však naďalej ostával.

Ako blesk z jasného neba sa objavil energetický gél Chocolate #9 a možnosť ho dovážať z USA do Európy. Jozefov mladší syn Igor ho pri svojej návšteve USA v roku 2011 objavil v obchode so športovými potrebami. Tento malý zázrak nielenže dodáva energiu pri tréningu, ale aj dobre chutí. Jeho vlastnosti nás presvedčili a rozhodli sme sa stať distribútorom pre EU. Gél sme najbližšie roky predávali pod značkou Agave #9.

Najväčšia zmena nastala v roku 2013, keď prišla ponuka na to, aby sme energetický gél vyrábali pre USA a dostali sme možnosť vyvíjať si vlastné výrobky s vlastnými receptúrami. Dôvod bol veľmi prozaický. Majiteľ v USA sa rozhodol pomaly sa odobrať na dôchodok, nechcel mať veľké skladové zásoby a nemal komu odovzdať podnik.

Keďže Jozefov starší syn Matúš je výrobný technológ rozhodli sme sa vytvoriť si vlastný inovatívny spôsob výroby. Naša modulárna linka sa od vtedy neustále rozvíja a vylepšuje, aby sme Vám, našim zákazníkov vedeli poskytnúť najlepší možný produkt v rozumných množstvách.

Dnes máme výrobnú prevádzku v malebnom Zamagurí a výrobný program gélov je rozšírený aj o inovatívne instantné nápoje a iné produkty, ktoré predávame pod značkou Monk Nutrition.

Tu sídlime

Pohľad na Zamagurie z vrchlolu ikonického vrchu Tri Koruny.

A tu nás nájdete

na ulici SNP 89/175 v Spišskej Starej Vsi